Zajęcia otwarte w grupie ,,Pszczółki" - 2019-04-09

Zajęcia otwarte w grupie ,,Pszczółki" - 2019-04-09

Skacze drogą zając, skacze pomalutku,
przykucnął za płotem, hop, i już w ogródku.
Kic, kic, kic, cichutko skrada się do domu,
każdemu zostawia prezent po kryjomu.

Święta wielkanocne z jajkiem i zającem,
słoneczne, pachnące święta wielkanocne.”

Drodzy Rodzice!

Takie właśnie radosne spotkanie z zającem wielkanocnym i pisankami, pełne świątecznej i radosnej atmosfery, mieliśmy okazję przeżyć 9 kwietnia, podczas zajęć otwartych dla rodziców w grupie „Pszczółek”.

Zajęcia rozpoczęliśmy sprawdzeniem obecności przy pomocy wizytówek – dzieci kolejno rozpoznawały swoje imiona. Następnie dzieci zaskoczyła mała niespodzianka – list specjalnie dla nich, od zająca wielkanocnego – Dyzia ! Okazało się, ku radości Pszczółek, że ten przygotował dla nich na ten dzień kilka ciekawych zabaw i zadań do wykonania, które kolejno opisywał w następnych listach. I tak, mieliśmy okazję zaprezentować rodzicom utwór o wielkanocnej palmie; posegregować symbole Świąt Bożego Narodzenia i Świąt Wielkanocnych i dopasować je do odpowiedniej pory roku; znaleźć dwie połówki tych samych ,rozbitych pisanek; policzyć te pisanki po angielsku, a także nazwać w tym samym języku ich kolory. Dzieci miały okazję zaprezentować rodzicom gimnastykę z ogromnymi pisankami (kołami hula-hop) oraz sprawdzić nowo zdobytą wiedzę w mini teleturnieju. Następnie przyszedł czas na rodziców i to właśnie ich zając wielkanocny zaprosił do wspólnej zabawy i małych zawodów świątecznych. Nasi goście mieli okazję sprawdzić się w kilku sportowych konkurencjach, a rywalizacja była naprawdę na wysokim poziomie. Na koniec Pszczółki wraz ze swoimi rodzicami i dziadkami wykonały zajączki ze skarpet i ryżu oraz zające, wymodelowane z długich balonów.

Był to z pewnością cudownie spędzony czas, a uśmiech widoczny był nie tylko na twarzach dzieci, ale również naszych gości.

Szanowni Państwo z całego serca dziękuję za przybycie, a przede wszystkim za zaangażowanie i wspaniałą zabawę!

Zapraszam do obejrzenia ZDJĘĆ, które wykonał Pan Konrad Baar.

Pozdrawiam, Monika Gawryś