Wizyta ks. Bp. Adama Wodarczyka 2019-03-08

Wizyta ks. Bp. Adama Wodarczyka 2019-03-08

“Dzisiaj jest dzień,

który dał nam Pan!

Weselmy się,

Weselmy się,

i radujmy się nim!..”

 

Drodzy Rodzice, Kochane Dzieci!

Są w życiu takie chwile, które pozostają na długo w naszej pamięci. Wracamy do nich, kiedy jesteśmy smutni, a także z radością wspominamy je przy stołach, które dzielimy z naszymi bliskimi.

Zazwyczaj piękne chwile uwieczniamy na fotografiach, filmach, w kronikach czy na stronach internetowych, aby się nimi podzielić z innymi.

W naszym przedszkolu jest wiele takich chwil. Z radością i ogromnym zaangażowaniem celebrujemy każde święto, ważne wydarzenie, a także spotkanie z gośćmi, którzy odwiedzają skromne progi naszego przedszkola.

Tegoroczny “Dzień Kobiet” będziemy wspominać z wielką czcią,  ponieważ w tym dniu odwiedził nas Ksiądz Biskup Adam Wodarczyk wraz z Księdzem Proboszczem Jackiem Kołodziejem w ramach wizytacji kanonicznej parafii św. Jadwigi w Tychach.

Jest to dla nas ogromny zaszczyt, że pomimo nadmiaru codziennych obowiązków Czcigodny Ksiądz Biskup znalazł czas, aby z nami pobyć, porozmawiać,  otoczyć swoją pasterską opieką i udzielić nam błogosławieństwa.

To niezwykłe spotkanie ubogaciło ciepłe i wzruszające powitanie Pani Dyrektor, piękny występ o charakterze regionalnym, patriotycznym  dzieci z grupy “Pszczółki” i “Tygryski”, do którego przygotowały je pani Kasia, pani Monika i pani  Agnieszka, radosny śpiew oraz wspólna modlitwa.

Społeczność Przedszkola swoją radość z wizyty zacnych gości wyraziła, śpiewając piosenkę pt. “Dzisiaj jest dzień, który dał nam Pan” przy akompaniamencie pianina, na którym zagrała p. Agnieszka Loska.

Ksiądz Biskup nie tylko udzielił nam błogosławieństwa, ale również skierował do nas słowo. Podziękował Dyrekcji, Nauczycielom oraz Pracownikom za codzienny trud, dobro, zaangażowanie i poświęcenie, które wkładają w swoją pracę. Złożył wszystkim Paniom życzenia z okazji ich święta, przytoczył fragment Ewangelii świętego Marka o błogosławieństwie dzieci przez Jezusa, a także rozdał wszystkim pamiątkowe obrazki. Zarówno dzieciom, jak i dorosłym życzył, aby “Kochali Jezusa, ponieważ On pierwszy nas ukochał”. 

“Przynosili Mu również dzieci, żeby ich dotknął; lecz uczniowie szorstko zabraniali im tego. A Jezus, widząc to, oburzył się i rzekł do nich:<<Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im; do takich bowiem należy królestwo Boże. Zaprawdę, powiadam wam: Kto nie przyjmie Królestwa Bożego jak dziecko, ten nie wejdzie do niego>>. I biorąc je w objęcia, kładł na nie ręce i błogosławił je.”               Mk 10, 13-16

  Monika Geisler 

 

Zdjęcia z wizyty

Fot. Konrad Baar