Świąteczny czas w ,,Pszczółkach" - 2018-12-23

Świąteczny czas w ,,Pszczółkach" - 2018-12-23

Drodzy Rodzice!

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy i magiczny czas. Czekamy na nie, przygotowujemy się do nich, a ich atmosfera otacza każdego z nas na długo przed tymi wyjątkowymi dniami. Warto zadbać, aby i nasi najmłodsi wiedzieli czym są Święta Bożego Narodzenia, znali związane z nimi tradycje oraz czuli ekscytację,związaną z oczekiwaniem na ten czas.

W „Pszczółkach” atmosfera zbliżających się świąt towarzyszyła nam już od dwóch tygodni. Przygotowania do jasełkowego występu oraz sam dzień występu w teatrze stanowił dla dzieci ważną część tego czasu. Ponadto wszystkie nasze działania w sali, każdego dnia minionego tygodnia, także skoncentrowane były wokół przygotowań do tego najpiękniejszego czasu w roku. Dzieci zdobyły nową wiedzę oraz zrozumiały, wbrew wcześniejszym przekonaniom, że Jezus nie rodzi się na nowo każdego roku, ale narodził się raz, wiele lat temu, a obchodzone co roku święta stanowią pamiątkę tego wydarzenia. Prócz wielu rozmów, nie zabrakło także czasu na wykonanie świątecznej pracy plastycznej – choinki, której tworzenie podzielone było na dwa etapy pracy. Stworzone dzieła oglądać można w holu przedszkola. Co więcej, wykonaliśmy własne bombki z papierowych kółeczek, a także zdobiliśmy pierniczki, czego efekt, jak mogą Państwo zobaczyć na zdjęciach, jest niesamowity. Zwieńczeniem tego czasu była wspólna „uczta” przy świecach, w przygotowaniu której i nakryciu do stołu pomogli wszyscy. Korzystając z czasu podwieczorku, napiliśmy się herbatki, zjedliśmy kanapki no i oczywiście ozdobione przez nas kolorowe ciasteczka, a to wszystko przy dźwiękach przepięknych kolęd. Podekscytowanie naszych najmłodszych nie do opisania !

Szanowni Państwo,

niech te nadchodzące święta, upłyną w ciepłej, rodzinnej atmosferze wzajemnego zrozumienia i miłości.

Niech będą także zapowiedzią dobrych i spokojnych chwil w nadchodzącym Nowym Roku, abyśmy mogli zapełnić go spełnionymi marzeniami, zrealizowanymi planami i dobrą energią.

Zapraszam do obejrzenia ZDJĘĆ.

Pozdrawiam, Monika Gawryś