PUCHAR POLSKI DO LAT 7 W SZACHACH 27-30.04.2019r. Szczyrk

PUCHAR POLSKI DO LAT 7 W SZACHACH 27-30.04.2019r.  Szczyrk

Drodzy Rodzice!

W rozegranym Pucharze Polski do lat 7 w szachach w Szczyrku wzięło udział 85 młodych szachistów z 41 klubów i 7 przedszkoli. 8-osobowa reprezentacja Przedszkola Niepublicznego „Kubusia Puchatka” (Dyrektor Maria Baar) wystąpiła w składzie :

Bzdyra Lena, Kacprowicz Aleksandra, Samonek Oliwia, Złotecka Zofia, Neska Jacek, Zdrojewski Szymon, Prokopowicz Ksawery, Duda Franciszek. Grała także zeszłoroczna absolwentka „Kubusia” Łucja Budny (w barwach UKS SP1 Jedynka Tychy) .

W przeciwieństwie do Mistrzostw w Katowickim „Spodku” gdzie grały dzieci tylko z przedszkoli i była klasyfikacja drużynowa przedszkoli, to w Szczyrku w Pucharze Polski grały dzieci przeważnie z klubów i taka klasyfikacja klubowa obowiązywała. Mimo bardzo silnej konkurencji nasze przedszkole wśród ponad 40 zespołów zajęło dzielone 7-10 miejsce. Gdyby była klasyfikacja przedszkoli (taka jak w Katowicach) to Kubuś Puchatek byłby najlepszy.

Podkreślić należy fakt że czwórka naszych przedszkolaków wypełniła normy na V kategorię szachową, a mianowicie byli to: Bzdyra Lena, Kacprowicz Aleksandra, Neska Jacek i Zdrojewski Szymon. Poza tym indywidualnie najlepiej wypadły dziewczynki –Łucja Budny(zeszłoroczna absolwentka Kubusia) była 19, a Lena Bzdyra 21.

Chciałem podziękować wszystkim którzy przyczynili się do naszego wyjazdu. Serdecznie dziękuję Pani Dyrektor Marii Baar która prawie 15 lat w swoim przedszkolu kształtuje rozwój szachowy wśród przedszkolaków. Dziękuję także rodzicom, którzy cały czas trwania turnieju w Szczyrku byli przy swoich pociechach i wspierali ich w tych zawodach.

Janusz Górski

Podziękowanie

Kolejny raz nasza reprezentacja szachowa pod czujnym okiem wspaniałego trenera szachowego Pana Janusza Górskiego wystartowała ambitnie w Pucharze Polski do lat 7.

Serdecznie dziękuję za poświęcony czas, za wiarę w dziecko, za rozwój szachowy naszych wychowanków.

Dziękuję również Rodzicom za wspieranie swoich dzieci i chęć kształtowania postawy szachowej która zapewne zaprocentuje w przyszłej edukacji oraz życiu.

Dyrektor Przedszkola Maria Baar