,,Kto Ty jesteś? Polak Mały!" - Kangurki - 2019-04-30

,,Kto Ty jesteś? Polak Mały!" - Kangurki - 2019-04-30

Drodzy Rodzice!

Weekend majowy za nami. ,,Kangurki” w ubiegłym tygodniu miały okazję sprawdzić się w roli małych patriotów. Jak doskonale wiemy, początek maja to nie tylko długi weekend majowy, ale przede wszystkim Święto Pracy, Dzień Flagi oraz Święto Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji dzieci obejrzały animacje wyjaśniającą czym są Polskie symbole Narodowe, wykonały prace plastyczne, które wzięły ze sobą do domu, a także przypomniały sobie Hymn Polski i wysłuchały patriotycznych pieśni. Wierzymy, że każdy ,,Kangurek” wyniósł z tej lekcji świadomość narodową oraz patriotyzm.
W poniedziałek 29 kwietnia zajęcia dotyczyły opadów deszczu, dzieci dowiedziały się skąd się bierze deszcz, na czym polega krążenie wody w przyrodzie, wykonaliśmy także doświadczenie pokazujące czym jest para wodna oraz skraplanie. ,,Kangurki” poznały zapis graficzny wyrazu ,,Deszcz”, przeliczały i numerowały. Nie zabrakło również czasu na wesołe zabawy ruchowe, oraz zabawy swobodne.
W poniedziałek swoje urodzinki obchodził Sebastian, dzieci z radością i uśmiechem złożyły mu najserdeczniejsze życzenia oraz wszyscy odśpiewaliśmy ,,Sto Lat”. Sebastianku, jeszcze raz życzymy Ci Wszystkiego Najlepszego z okazji urodzin.

Zapraszamy do obejrzenia ZDJĘĆ.

Pozdrawiamy, Dominika Biolik, Danuta Wieczorek.