Dzień Babci i Dziadka w grupie ,,Pszczółki" - 2019-01-22

Dzień Babci i Dziadka w grupie ,,Pszczółki" - 2019-01-22

Niech nam żyją wszystkie babcie

I dziadkowie też

Bo bez nich jest świat markotny,

O czym dobrze wiesz

Dlatego szanujmy, kochajmy ich

I z serca życzenia składajmy by,

W radości i zdrowiu płynął im czas

I byli podporą w smutku dla nas.”

Drodzy Rodzice !

Takimi słowami dzieci z grupy „Pszczółek” wyśpiewywały najszczersze życzenia swoim ukochanym babciom i dziadkom, przybyłym do naszego przedszkola na uroczystość 22 stycznia.

Zacnych gości przywitała najpierw pani dyrektor, Maria Baar i zaprosiła na program artystyczny, który w tym roku miał charakter mocno regionalny i nosił tytuł „Dla babci i dziadka po śląsku”. Kiedy tylko dzieci ubrane w stroje śląskie pojawiły się przed dziadkami, w sali od razu zrobiło się niezwykle kolorowo i przede wszystkim wesoło. Przywitano dziadków piosenkami w języku polskim oraz francuskim. Pojawiły się także przepięknie wyrecytowane przez dzieci wierszyki oraz takie znane melodie i tańce jak „Szła dzieweczka”, „Poszła Karolinka” czy „Poszło dziewczę po ziele”. „Pszczółki” zagrały także na instrumentach, akompaniując do piosenki „Kapela rozwesela”, a także uraczyły dziadków spokojnym „serduszkowym” tańcem do śląskiej piosenki „Dlo dziadków”. Po występie nie zabrakło także miejsca na głośne i szczere „Sto lat” dla naszych gości oraz na element integracji i biesiady, jak to na śląski klimat przystało. Wszystkie babcie i dziadkowie zaśpiewali wspólnie piosenkę „Szła dzieweczka”. Obie płcie miały także okazję na małą „rywalizację” w śpiewaniu – druga zwrotka piosenki należała do wszystkich kobiet, natomiast trzecia – do panów. Trudno jednak byłoby wyłonić zwycięzców tej zabawy – wszystkim uczestnikom poszło nadzwyczaj dobrze! Nie był to jednak koniec pięknych, wspólnych śpiewów, podczas naszego spotkania. Dziadkowie zatańczyli i zaśpiewali także ze swoimi wnukami takie piosenki jak „Dwóm tańczyć się zachciało” oraz „Poszło dziewczę po ziele”.

Po niezwykle radosnej zabawie, wszyscy udali się do sąsiedniej sali na pyszny poczęstunek, a Pszczółki wręczyły swoim dziadkom kolorowe upominki – kartki z odbitymi przez siebie rączkami oraz kwiatuszki ze zdjęciami dzieci.

Gwar rozmów tego dnia, radość na twarzach wszystkich zgromadzonych, a także ciepło i spokój w sercach, pozostaną z pewnością na długo w pamięci naszych małych artystów oraz przybyłych gości.

Zapraszam do obejrzenia ZDJĘĆ.

Monika Gawryś

Fot. CCS Konrad Baar